Ako znížiť náklady na cestovanie

Mnohí z nás chodia na dovolenku každý rok, alebo cestujú kvôli podnikaniu. Môžete ušetriť stovky eur v cestovných výdavkoch len tým, že si prečítate tieto návrhy. Začnite čítať už dnes a ušetrite cestovné náklady zajtra!

Ako prvý Vám prinesieme celkom jednoduchý typ: Nestraťte sa! Zoberte si so sebou mapy a cestovných sprievodcov. Uistite sa, že máte k dispozícii množstvo cestovných sprievodcov a máp, ktoré Vám pomôžu, keď si ich vezmete na Vašu dovolenku. Môžu Vám poskytnúť cenné tipy, ktoré urobia Vašu dovolenku lepšou. Okrem toho Vám sprievodcovia môžu poskytnúť zoznam všetkých miest, ktoré by ľudia chceli navštíviť v oblasti, do ktorej cestujete. Nájdete tu najrôznejšie nápady, o ktorých ste možno ani nevedeli. Každý sprievodca Vám poskytne užitočné informácie a poznatky o kultúre a oblasti, odporúčania pre výletné miesta počas dovolenky, tipy, rady týkajúce sa zdravia a bezpečnosti, mapy a jazykové poradenstvo pre danú oblasť. Plánovanie dopredu a poznanie toho, čo je na mieste dostupné, je prvým krokom k plánovaniu Vašej dovolenky a šetreniu peňazí na cestovných výdavkoch (gratis lån 30 dage).

Ak cestujete do krajiny mimo Európskej únie, budete potrebovať pas, aby ste sa dostali do tejto cudzej krajiny. Niektoré krajiny tiež vyžadujú, aby ste mali cestovné vízum spolu s cestovným pasom, aby ste sa dostali do krajiny. Nečakajte na poslednú chvíľu a pokúste sa získať jednu z týchto položiek čo najskôr! Budete chcieť sa o tieto dokumenty postarať niekoľko mesiacov vopred, pretože niekedy ich vystavenie trvá veľmi dlho. Buďte pripravení na nečakané – získajte cestovné poistenie. Keďže väčšina zdravotných poistení končí na štátnej hranici, budete chcieť získať nejakú formu cestovného poistenia, ktoré v prípade nešťastnej udalosti zaplatí za Vašu zdravotnú starostlivosť, kým ste mimo krajiny. Nechcete, aby ste museli tieto náklady zaplatiť z vlastných peňazí.

Uistite sa, že všetky Vaše cestovné potreby, predmety a batožinu máte dopredu kúpené. Väčšinu z týchto potrieb nájdete online. Ušetrí Vám to peniaze, ktoré by ste potrebovali pri kúpe napríklad hygienických prostriedkov v letovisku, ktoré bývajú veľmi drahé a s turistickou prirážkou. Nezabudnite ani zabaliť kameru! Urobte rezervácie reštaurácie a golfového ihriska dopredu. Zistíte, do akých reštaurácií chcete počas dovolenky ísť jesť, prípadné aké sú dostupné golfové ihriská, kde budete chcieť hrať, ak sa Vám páči golf. Najmä ak cestujete počas letnej sezóny sú často už zarezervované. V takom prípade budete chcieť rezervovať dostatočne dopredu. Ak máte radi jedlo vo veľkých reštauráciách, potom si budete chcieť rezervovať miesto skoro a ušetríte si tak problémy, keď už budete na Vašej vysnívanej dovolenke.

Spravte si registráciu letenky online skôr ako prídete na letisko, pretože Vám to umožní ušetriť peniaze. V týchto dňoch je k dispozícii mnoho webových stránok na online zľavy, z ktorých mnohé umožňujú porovnávať ceny rôznych leteckých spoločností. Cestou cez cestovnú kanceláriu môžete zaplatiť oveľa viacej. V skutočnosti by ste si mali rezervovať svoje auto aj hotelové izby online, pretože ceny sú lacnejšie (lån med rki).

Nechajte medzi prestupovými letmi aspoň dve hodiny, aby ste sa uistili, že Vám neunikne let v prípade, že dôjde k nepredvídateľnej udalosti. Ak si nedáte dostatok času medzi jednotlivými letmi, môžete byť z dôvodu určitého oneskorenia nútený vynechať let a musíte si vziať iný let, čo Vás môže stáť pekné množstvo peňazí.