Ako si usporiadať Váš finančný rozpočet?

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete vytvoriť finančné zdravé plány vo svojom osobnom živote. Tieto spôsoby majú jednu spoločnú zložku: sebadisciplínu. Žiadna metóda nebude fungovať, ak nie ste konzistentní pri vytváraní a udržiavaní Vašich výdavkových návykov. Ak máte vážne záujem o to, aby Vaše osobné financie boli v poriadku, zvážte nasledujúce kroky, ktoré Vám pomôžu udržať Vaše financie na uzde a ešte aj budete mať možnosť, každý mesiac niečo ušetriť (kredit247.com.ua).

Vytvorte organizovaný systém zaznamenávania každej prijatej platby, ale aj Vašich výdavkov, nech už platíte za energie, oblečenie alebo idete do kina. Rozdeľte svoj finančný život do rôznych kategórií, napríklad na osobné výdavky, účty a príjmy. Uchovávajte všetko v chronologickom poradí, aby to bolo pre Vás ľahko prístupné. Vyčistite Vaše bankové a kreditné účty. Nedovoľte, aby boli neaktívne účty otvorené. Jednoducho zbytočne zaťažujú Vaše finančné portfólio a môžu poškodiť Váš kredit. Obmedzte Vaše bankové účty. Udržujte iba tie, ktoré potrebujete a aktívne používate. Niektorí ľudia môžu potrebovať len jeden účet. Iní môžu uprednostniť rozdelenie svojich financií na úspory, kontrolu a núdzové prostriedky. Obmedzte počet kreditných kariet, ktoré vlastníte. Udržanie niekoľkých kariet Vás môže lákať, aby ste míňali viac, než keď by ste mali iba jednu. Akákoľvek karta, ktorú používate, by nikdy nemala mať prečerpanie z jedného mesiaca na druhý. Vyplácajte si ich každý mesiac alebo aspoň zaplaťte požadovanú minimálnu sumu každý mesiac.

Prevezmite kontrolu nad svojimi výdavkami vytvorením rozpočtu. Vytvorte si zoznam nákupov s potravinami a držte sa ich. Uchovávajte všetky Vaše bločky a berte na vedomie každý výdavok. Nebuďte jedným z tých ľudí, ktorí hovoria, že nevedia, kam sa ich peniaze podeli. Väčšinu nákupov dajte na kreditné karty. Ak máte záujem o prenášanie kariet a máte disciplinárnu povinnosť platiť ich každý mesiac, dajte Vaše nákupy na karty. Existujú dva dôvody: mesačné výpisy Vám ukážu presne to, čo ste minuli a väčšina kariet ponúka mesačné odmeny vo forme zliav, hotovosti alebo darov. Ak nájdete kartu, ktorá Vám každý mesiac poskytne okamžitú zľavu, je to pravdepodobne najviac praktická odmena. Len sa uistite, že nenakupujete nad svoj rozpočet. Nechajte tento rozpočet, nie Váš kreditný limit, určiť, koľko miniete.

Vymedzte si každý mesiac čas na zaplatenie nezaplatených účtov a každý týždeň alebo dva kontrolujte dátumy zaplatenia platieb – деньги онлайн за 10 минут. Všimnite si, kedy je splatná platba, a označte ju v dennom plánovači, a to konkrétne na zaplatenie platby. Umožnite technológii, aby Vám pomohla pri organizovaní Vašich financií. Nastavte automatické platby na pravidelne naplánované účty, takže ich nikdy nezaplatíte neskoro. Pri automatizovaných platbách budete s najväčšou pravdepodobnosťou dostávať pripomenutia elektronickej pošty. Dokumentujte tieto dátumy v plánovači a overte si, či máte dostatok finančných prostriedkov na príslušnom účte. Zaznamenajte si každú platbu a vložte ju do správneho priečinka Vášho plánovača.

Vytvorte si zoznam všetkých používateľských mien a hesiel pre Váš internet banking. Udržujte ho na bezpečnom mieste. Budete chcieť mať prístup k týmto informáciám v deň zaplatenia platieb, aby ste ich mali k dispozícii a rýchlo mohli previesť peniaze. A jedna rada na koniec: Zničte nežiaduce finančné dokumenty obsahujúce dôverné informácie. V takomto prípade budete mať ešte väčšiu istotu, že Vaše údaje sa nebudú dať zneužiť.